Indywidualny program rozwoju osobistego „Droga do Siebie”

Jeśli znajdujesz się w takim momencie swojego życia, w którym potrzebujesz znów zobaczyć Siebie, poczuć i zrozumieć swoje emocje, usłyszeć swój wewnętrzny głos, to zapraszam Cię do wybrania się we wspólną podróż dzięki programowi rozwoju osobistego Droga do Siebie”.

Będzie to droga do rozwoju Twojego wnętrza: Twojej duszy, Twoich pragnień i marzeń, Twojej Mocy, do Twojej Wyjątkowości i Twojej wewnętrznej Energii. W tym czasie uświadomisz sobie, co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne i dowiesz się, w jaki sposób pokierować swoim życiem, aby stało się pełniejsze, bardziej harmonijne i szczęśliwsze. Ja będę Ci w niej towarzyszyć i wspierać Cię podczas wędrówki do odkrycia siebie całym sercem.

"Motylu……fruwający w promiennym słońcu, ileż to form przyjąłeś, zanim uleciałeś w powietrze?"

Autor nieznany

Rozwój osobisty – dotrzyj do swojego wnętrza i zmień życie na lepsze

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wprowadzić zmianę i odnaleźć wewnętrzną Moc w życiu osobistym czy zawodowym, czy jesteś kobietą lub mężczyzną, właścicielką firmy, managerem czy też coachem, ułożę program rozwojowy „Droga do Siebie” tak, aby pasował właśnie do Ciebie.

Od wielu lat praktykuję podejście do rozwoju osobistego w nurcie holistycznym. Charakterystyczne dla tego nurtu jest podejście, które mówi, że na nasze zachowanie ma wpływ nie tylko wiedza i umiejętności, ale też istotną rolę odgrywa również system przekonań oraz poglądów, zakorzenione nawyki w myśleniu i działaniu, hierarchia wartości, poczucie tożsamości czy też odczuwanie równowagi między życiem osobistym a zawodowym.

Dobieram metody pracy rozwojowej tak, aby pasowały do Ciebie, Twojej sytuacji, życiowego celu, osobowości czy też etapu rozwoju, na którym aktualnie się znajdujesz. Układając plan rozwoju osobistego dla moich Klientów, korzystam z zasad life i business coachingu, mentoringu, superwizji, indywidualnych rozmów oraz wielu innych metod rozwojowych. Za Twoją zgodą (i jeśli będę widziała, że będzie to miało wartość dla Twojego procesu rozwojowego) będziesz mieć możliwość odbycia jednej z sesji w asyście koni w formie stacjonarnej w stajni w okolicach Pucka. Doświadczenia podczas sesji będą przeprowadzone zgodnie z metodą Horse Assisted Education, którego jestem facylitatorką.

Od wielu lat pomagam ludziom usłyszeć Swój wewnętrzny głos i zobaczyć w Sobie Moc, którą, tak jak w tej starej, buddyjskiej opowieści, każdy z nas skrywa w Sobie:

„Bogowie starali się znaleźć miejsce na ukrycie Mocy, żeby ludzie nie mogli czerpać z tej wszechpotężnej siły…

Jeden z bogów proponował ukryć ją na szczycie wysokiej góry, drugi bóg jednak przestrzegał, że prędzej czy później człowiek i tak wejdzie na górę i zawładnie Mocą. Inny bóg radził ukryć Moc w głębinach morskich, ale i ten projekt zakwestionowano tłumacząc, że człowiek znajdzie sposób na nurkowanie w głębinach. Jeszcze inny bóg sugerował ukrycie Mocy głęboko pod ziemią, ale i ten zamysł odrzucono dowodząc, że człowiek się do niej dokopie.

Aż w końcu pewien stary, mądry bóg zaproponował:

– Zamknijmy Moc w głębi samego człowieka. Człowiekowi nigdy nie przyjdzie do głowy, by właśnie tam zajrzeć

I tak też uczyniono.”

Autor nieznany – opowieść buddyjska

Droga do Siebie – jak ją odnaleźć?

Zobacz, poczuj , usłysz i odnajdź Drogę do Siebie. Był taki czas, kiedy zderzyłam się ze ścianą. W żaden sposób nie mogłam jej pokonać, obejść. Nie widziałam żadnych rozwiązań. Może właśnie jesteś teraz w takim miejscu, w którym kiedyś byłam ja?

Może czujesz się przytłoczona tym, że wszyscy czegoś od Ciebie chcą, a Ty już nie wiesz, w co włożyć ręce? Zrobisz, a i tak Ciebie ocenią, że za mało. To woda na młyn dla Twojego wewnętrznego krytyka, który bezlitośnie dopowie resztę: że się nie nadajesz, że nie potrafisz, że inni robią to lepiej. Znów rosną oczekiwania, a Twój perfekcjonizm nie pozwoli Ci odpuścić ani na milimetr. Wszystko musi być na więcej, niż 100%!

Potem jesteś dumna, a zarazem opadasz z sił. Czasem jest odwrotnie: nakręcasz się bez końca i wydaje Ci się, że możesz robić więcej i więcej. Chętnie byś powiedziała, że potrzebujesz odpocząć, odpuścić… ale wstydzisz się i ogarnia Cię lęk, co inni pomyślą?

Przychodzi do Ciebie czasem bezsilność, bezradność? Ciągły pośpiech, żeby tylko zdążyć, zrobić jak najwięcej, ponieważ szkoda Ci czasu, bo czas to pieniądz! Pełna opieka nad wszystkimi, pomoc ponad Twoje siły i odkładanie na później tego, co nie jest takie ważne. Czy przypadkiem nie jest tak, że najmniej ważne są Twoje potrzeby? Czy ciągle przekładasz to, co chciałabyś zrobić dla Siebie? Zrobię to później, w innym czasie… Czy to nie zazwyczaj to, czego pragniesz, jest zawsze na ostatnim miejscu? Czy potrzebujesz spokoju, akceptacji i harmonii?

A może szukasz wdzięczności oraz zaufania do Siebie i innych?

Bądź po prostu chcesz coś zmienić i nie wiesz, jak to zrobić? Może masz cel i nie wiesz, jak go zrealizować? A może boisz się zmiany, bo nie wiesz, co nastąpi potem? Albo chcesz zadbać o swój rozwój osobisty, aby diametralnie odmienić swoje życie na lepsze i po prostu zacząć być szczęśliwa, nauczyć się cieszyć każdym przeżytym dniem?

Program rozwoju osobistego dostosowany do Twoich potrzeb

Czy chciałabyś znaleźć odpowiedź na swoje pytania? A może wprowadzić zmianę w swoim dotychczasowym życiu?

Poznać to, co Ciebie ogranicza, co nie pozwala na życie według własnego scenariusza i stawia przeszkody na drodze do rozwoju osobistego? Co powstrzymuje Cię w podejmowaniu własnych decyzji, zgodnie z Twoimi wartościami? Chcesz znaleźć swoją wewnętrzną Moc? Tą, która jest w Tobie, tylko teraz może czekać w uśpieniu, aż pozwolisz jej przebudzić się i rozwinąć pełen potencjał?

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu pojawi się w Tobie odpowiedź, która brzmi: „TAK” choćby raz, to mój program rozwoju Droga do Siebie” jest stworzony właśnie dla Ciebie.

Zapraszam Cię do wspólnej podróży w głąb Siebie.

Program obejmuje 7 spotkań w formie stacjonarnej bądź online odbywających się w odstępie 3 tygodni.

Czas trwania pojedynczego spotkania wynosi 1 godzinę i 15 minut.

Jeśli będziesz zainteresowana/zainteresowany takim rozwiązaniem i masz możliwość przyjazdu w okolice Pucka, to jedna z 7 sesji odbędzie się w formie doświadczeń rozwojowych w asyście koni.

Na sesje rozwoju osobistego można umawiać się od pon. do pt. w godzinach 10:00 – 18:00.

Komentarze uczestników programu indywidualnego rozwoju „Droga do Siebie”

Zalety programu rozwoju osobistego „Droga do siebie”

Program rozwoju osobistegoDroga do Siebie” zostanie indywidualnie dostosowany do Twoich potrzeb, etatu życia, na jakim się znajdujesz oraz dzięki rozmowom indywidualnym uwzględni Twoje życiowe cele, doświadczenia i marzenia. Jeśli dotąd nie odnalazłaś szczęścia i przeżywasz swoje życie poświęcając się dla innych, stawiając wiele spraw ponad swoje czy odkładając wieloletnie marzenia na bok tracąc nadzieję na ich spełnienie, ten program pomoże Ci otworzyć się na swoją wewnętrzną siłę, pomoże odzyskać wewnętrzny spokój, równowagę i harmonię, a także wydobędzie Twoją Moc, o której do tej pory mogłaś nie mieć pojęcia. Dzięki niemu w końcu wysuniesz rękę w kierunku swoich pragnień, ambicji i życiowych celów – nie będą wydawały się tak nieosiągalne, jak do tej pory. Ważne jest również, żebyś z własnej woli mogła przekroczyć granicę niepewności i lęku, które oddzielają Cię od życiowego spełnienia, od nauczenia się czerpania radości z każdego dnia, a także od odzyskania wewnętrznej równowagi, która poprowadzi Cię przez Drogę ukrytą głęboko wewnątrz Ciebie pomagając sięgnąć samego centrum potencjału, który skrywasz głęboko w swoim sercu. Rozwój w kierunku zrozumienia siebie samej, swoich ukrytych Mocy, a także wzmocnienia wyznawanych wartości zbliży Cię do odnalezienia Siebie tam, gdzie dawno zaginęłaś przysłonięta oczekiwaniami ze strony innych, powinnościami, niezadowoleniem Twojego otoczenia czy przymusem stawiania potrzeb innych ponad swoimi. Odkryjesz swój pełen potencjał i nauczysz się wykorzystywać go tak, aby służył urzeczywistnieniu Twoich pragnień, ambicji i celów. Pomoże Ci uwierzyć w Siebie i przezwyciężyć przeciwności, jakie stają na Twojej Drodze każdego dnia. Dlatego przełam swoje obawy, dobrze zainwestuj w Siebie i zacznij żyć tak, żeby czerpać ze swojej wewnętrznej Mocy pełnymi garściami.

„Droga do Siebie” a spotkania z końmi – czemu to ma służyć?

Człowiek od zawsze był związany nie tylko fizycznie, ale również emocjonalnie z otaczającym go światem – nie tylko martwą naturą, ale przede wszystkim żywą materią. Od zarania dziejów koń był przyjacielem człowieka – pomagał mu nie tylko fizycznie, ale również w sferze emocjonalno-motywacyjnej czy społecznej. Dzięki sesji z końmi podczas realizacji programu rozwoju osobistegoDroga do Siebie” polepszy się Twoja kondycja psychiczna poprzez wyciszenie, poprawę nastroju i wzrost aktywności, poprawi samoocena, a także zwiększy się poziom Twojej motywacji. Praca z końmi pomoże Ci rozwinąć umiejętności pracy z Twoim otoczeniem, nauczy podejmować współpracę, a także nauczy obserwowania własnego zachowania podczas interakcji ze zwierzęciem, które nie będzie Cię oceniać, poganiać ani obciążać wygórowanymi oczekiwaniami, tylko wyczuwa Twoje emocje, obdarzy cierpliwością i ze spokojem przyjmie taką, jaka jesteś.