„Kuźnia talentów” - warsztaty rozwojowe w asyście koni metodą Horse Assisted Education dla grup zorganizowanych

koń

Moje warsztaty rozwojowe w asyście koni są skierowane do firm i organizacji, które chcą:

 • wzmocnić współpracę w zespołach,
 • przygotować zespoły do zmian,
 • rozwinąć jeszcze bardziej umiejętności przywódcze kadry managerskiej.

Warsztaty w asyście tych pięknych zwierząt, na łonie natury, są niezapomnianym, intensywnym doświadczeniem. Emocje i wnioski z pracy końmi są nierzadko tak głębokie i rozwijające, że są początkiem dużych zmian w postrzeganiu siebie, działaniu i budowaniu relacji.

Konie bez trudu odczytują ludzkie emocje, mają łatwość wchodzenia w interakcje. Są inteligentne, wyczulone na każdy ruch i gest. Jako zwierzęta stadne, doskonale wychwytują komunikaty niewerbalne, dzięki czemu są świetnymi „trenerami” umiejętności miękkich. Dlatego doświadczenia z nimi są oryginalnym, ale też bardzo skutecznym sposobem na budowanie zespołów, uwolnienie kreatywności oraz rozpoznanie ukrytych zasobów i talentów.

tablica wzrost

Warsztaty metodą HAE są również skutecznym sposobem na szlifowanie umiejętności liderskich.

Koni nie da się przekonać używając słów, argumentów, czy agresji. Aby im przewodzić, trzeba nie tylko umieć wzbudzić w nich zaufanie, ale też autorytet. Kilka dni ćwiczeń w ich asyście potrafi uświadomić  błędy w komunikacji i postawie wobec innych, których czasami nie widzimy latami.

Każdy z koni-trenerów ma inną osobowość. Do każdego z nich przemawia coś innego, dlatego warsztaty w ich asyście uczą lepszego porozumiewania się oraz budowania relacji z ludźmi o różnych stylach komunikacji i odczuwania.

lupa + 1 człowiek

Do doświadczeń z końmi nie musicie mieć żadnego wcześniejszego przygotowania. Ćwiczenia są bezpieczne, prowadzone z ziemi, nie z siodła.

Podczas warsztatów rozwojowych w asyście koni:

 • nauczycie się jeszcze bardziej przewodzić innym w równowadze,
 • nauczycie się jeszcze bardziej budować autorytet na swoich silnych stronach,
 • dowiecie się więcej o swoim stylu przywództwa i współpracy oraz nauczycie się lepiej komunikować z różnymi członkami zespołu,
 • nauczycie się jeszcze lepiej rozpoznawać i regulować swoje emocje oraz lepiej radzić sobie ze stresem,
 • nauczycie się jeszcze lepiej radzić sobie w zmieniającym się otoczeniu,
 • zintegrujecie zespół, nabierzecie do siebie nawzajem jeszcze większego zaufania i nauczycie się lepiej współpracować,
 • nauczycie się jeszcze bardziej ufać sobie i lepiej wyrażać siebie oraz wyznaczać granice,
 • nauczycie  się jeszcze lepiej wyczuwać, kiedy odpuścić, a kiedy zadziałać bardziej zdecydowanie,
 • nabierzecie jeszcze więcej pewności siebie.
3 osoby

Oto szczegóły:

 • Warsztaty odbywają się w Stajni Bursztynowej w miejscowości Zdrada w okolicy Pucka,
 • Każda grupa liczy maksymalnie do 6 osób,
 • Proszę o zorganizowanie noclegu we własnym zakresie. W razie potrzeby służymy podpowiedzią, gdzie go najlepiej zarezerwować.

 

„Droga do Twojej Mocy”- indywidualny program rozwojowy dla liderów, managerów, kadry zarządzającej.

Czy Wasza organizacja przechodzi, bądź przygotowuje się do zmian? Czy w związku z tym Wasi pracownicy, a przede wszystkim kadra managerska, potrzebują wzmocnienia swoich umiejętności liderskich i lepszego wykorzystania swoich zasobów?

A może borykacie się z trudnościami komunikacyjnymi w waszej firmie? Może chcielibyście, aby Wasi pracownicy byli bardziej zmotywowani, umieli lepiej  zachowywać równowagę pomiędzy pracą, a życiem prywatnym?

Jeśli chcecie, aby Wasi pracownicy i managerowie weszli na wyższy poziom kompetencji „miękkich”, by odnaleźli własną moc, energię i rozwinęli kompetencje, zaproponujcie im udział w indywidualnym programie rozwojowym dla liderów, managerów i kadry zarządzającej. W programie będą realizowane cele rozwojowe, wybrane przez pracownika, ale też zgodne z potrzebami organizacji.  Program jest oparty na różnych metodach, między innymi business coachingu, mentoringu, shadowingu i wielu innych.

W swojej długoletniej praktyce przeprowadzałam procesy rozwoju indywidualnego, zarówno w bardzo dużych firmach, jak i w małych i średnich przedsiębiorstwach. Pracowałam zarówno z najwyższą kadrą managerską, jak i z brygadzistami i mistrzami produkcji. Chętnie wesprę moim doświadczeniem również Państwa firmę.

Indywidualny Program Rozwojowy każdego pracownika odbywa się indywidualnie, osobiście lub online. Przed pierwszą sesją spotykamy się z tzw. sponsorem Programu, czyli zwierzchnikiem pracownika, który będzie przechodzić proces rozwojowy. Na tym spotkaniu ustalamy cel na proces, zgodny z potrzebami Firmy.

Kolejne spotkania w ramach Indywidualnego Programu Rozwojowego odbywają się w około 3-tygodniowych odstępach. Spotkań potrzebnych do realizacji celu rozwojowego jest co najmniej siedem.  Każde z nich trwa 1h15 minut.

Jeżeli Wasza firma znajduje się  w obliczu dużych zmian, jak na przykład rozszerzenie zespołu, reorganizacja, zmiana branży itp. , może istnieć potrzeba obserwacji procesów, relacji i działania w siedzibie Waszej  firmy. Jest to tak zwany mentoring, którego celem jest  opracowanie wniosków z obserwacji, zaplanowanie zmian, a potem ich wdrożenie.

W mentoringu, korzystając ze swoich własnych doświadczeń przedsiębiorczyni, wiedzy o ludziach, ich psychice i nawykach, doradzę Wam w kwestiach biznesowych i międzyludzkich. Dobiorę różne metody rozwojowe stosownie do Waszej sytuacji i do Waszego przedsiębiorstwa.

Czasem może zaistnieć potrzeba zastosowania shadowingu, w którym  jako mentor, będę obserwowała klienta podczas wykonywania pracy. Dzięki niemu mogę bardzo łatwo zauważyć, wdrożyć i utrwalić różne zmiany, dotyczące przede wszystkim działania i komunikacji.

Usługę indywidualnego procesu rozwojowego wyceniam indywidualnie, w zależności od zakresu i złożoności zagadnienia oraz ilości spotkań koniecznych do osiągnięcia celów rozwojowych.