koń

Skorzystaj z wyjątkowego doradztwa biznesowego i zbuduj silny zespół

Rozwój firmy zależy w głównej mierze od tego, jak działa komunikacja między pracownikami, kadrą zarządzającą oraz jak wyglądają relacje w zespole. Budowa zgranego teamu i odpowiedni podział kompetencji bywają nie lada wyzwaniem. Jeszcze trudniejszy może okazać się etap naprawy panujących już w wieloletnim zespole relacji lub rozłożenie kompetencji na nowo. Jak w tym wszystkim pomóc może coaching biznesowy? Nowoczesne podejście do rozwoju firmy może przynieść nieoczekiwane, pozytywne skutki. Sprawdź, z jakich usług specjalisty powinna skorzystać Twoja firma, aby zbudować mocny i zgrany zespół oraz podzielić odpowiedzialność między pracowników i liderów.

lupa + 1 człowiek

Pierwszy krok do budowy i wdrożenia zmian - dokładny audyt firmy

Zanim podejmiemy wspólne kroki do przeprowadzenia konkretnych zmian w Twojej firmie, w pierwszej kolejności muszę dokładnie poznać jej strukturę, specyfikę działalności i poszczególne role w zespole. W tym celu przeprowadzony zostanie audyt firmy. Polega on na dokładnej obserwacji przedsiębiorstwa, jego pracowników, zarządu, partnerów biznesowych. Wynikiem tego procesu jest ułożenie planu działania oraz wskazanie możliwości rozwojowych. Gwarancję dobrze przeprowadzonego procesu audytu daje moje wieloletnie doświadczenie oraz szeroka wiedza. Dzięki temu mogę indywidualnie dobierać metody działania do danego przedsiębiorstwa, specyfiki organizacji, jak i cech charakterologicznych poszczególnych członków danego zespołu. Rozpoznanie możliwości, jakie wynikają z cech każdej firmy i tworzących ją ludzi jest kluczowe dla obrania odpowiedniego kierunku.

zegar

Przemyślane kroki rozwoju gwarancją sukcesu przedsiębiorstwa

Na przestrzeni wielu lat swojej działalności miałam okazję współpracować z różnymi firmami i ich zespołami. Nie ma uniwersalnej recepty na sukces wszystkich przedsiębiorstw, dlatego każde doradztwo biznesowe, jakiego się podejmuję, to praca indywidualna, oparta na konkretnych potrzebach i dobranych do tego rozwiązaniach. W swojej pracy wykorzystuję różne techniki, również te dosyć nietypowe, takie jak warsztaty metodą HAE — Horse Assisted Education. Dzięki współpracy z wyjątkowymi zwierzętami uczestnicy warsztatów mają możliwość odkrycia zarówno swoich słabości, jak i mocnych stron. Błędy w komunikacji, problemy wynikające ze współpracy, odnalezienie ich źródła — te i inne aspekty mogą zostać zbadane przy pomocy pracy z trenerami końmi. Członkowie zespołu cenią sobie nie tylko sam rodzaj prowadzonych warsztatów, ale możliwość znalezienia się w innym środowisku niż to, które znają. Przebywanie wśród zwierząt, poza miastem, pozwala na odkrycie w sobie nowych cech i możliwości, a także zrozumienie i zauważenie popełnianych błędów. To szczególnie ważne w przypadku liderów grup, menadżerów, którzy pracują w różnych organizacjach. Dotyczy to zarówno liderów produkcji, jak i prezesów wielkich korporacji. Umiejętność zarządzania przydaje się w równym stopniu w każdym przypadku.

tarcza

Najważniejsze cele osiągane poprzez coaching biznesowy

Czego możesz nauczyć członków swojej organizacji poprzez korzystanie z doradztwa biznesowego? To wartość dodana nie tylko do pracy Twojego zespołu, ale również dla Ciebie. Skupiam się na różnych szczeblach danej organizacji, ponieważ każdy element ma tutaj kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju. Pracuję zarówno z całymi zespołami, jak i poszczególnymi jednostkami. Dzięki prowadzonym praktykom Ty i Twój zespół nauczycie się jeszcze skuteczniej komunikować. Poznacie techniki i możliwości wynikające z prowadzenia przemyślanych negocjacji i konstruktywnej rozmowy z innymi współpracownikami czy klientami. W procesach biznesowych często górę bierze stres i emocje, które nierzadko są jednak złym doradcą. Dzięki prowadzonemu coachingowi Twój zespół nauczy się z nimi radzić i kierować je na odpowiednie tory, wykorzystując ich potencjał. Powiedz, jakich usług potrzebujesz, opowiedz o swojej organizacji, ustalimy wspólnie zakres działań i plan rozwoju dla Twojego przedsiębiorstwa lub organizacji.

Profesjonalne doradztwo biznesowe polecam zarówno małym firmom, na przykład prowadzonym przez jedną osobę, jak i większym zespołom. Pracujemy wspólnie nad tymi zmianami, które firma najbardziej potrzebuje wdrożyć. Często są to procesy, struktura, relacje, komunikacja i wiele innych.

Coaching biznesowy najczęściej sprawdza się w przedsiębiorstwach z kilkoma szczeblami w organizacji oraz kilkunastoma czy kilkudziesięcioma pracownikami. To dlatego, że najczęściej pracuję coachingowo z kierownikami zespołów, zarówno średniego jak i wysokiego szczebla. Oczywiście tu też są możliwe wyjątki.

Doradztwo biznesowe, audyt firmy, grupowe warsztaty rozwojowe, również w asyście koni — możliwości jest bardzo dużo.

Nie potrzebujesz jednak podejmować decyzji od razu. Najczęściej najpierw się spotykamy, żebym mogła dokładnie poznać potrzeby firmy. Następnie ustalamy wspólnie plan działania. Wszystkie szkolenia, warsztaty i doradztwo dopasowuję do potrzeb Twojej firmy i Twoich pracowników i do efektów, jakie chcesz osiągnąć.

Na początku współpracy ustalamy sobie cel, który realizujemy poprzez odpowiednio dobrane szkolenia, warsztaty rozwojowe, procesy coachingowe.

Planujemy działania w taki sposób, aby rzeczywiście osiągnąć zakładane zmiany i je utrwalić. Z pewnością Twoi pracownicy lepiej się poznają, nauczą się jeszcze lepiej komunikować oraz nabędą nowej motywacji do działania. Odkryją w sobie i przećwiczą nowe umiejętności, które pomogą im w rozwiązywaniu codziennych sytuacji i wzmocnią zespół.

Możemy również współpracować w dłuższym okresie – w ten sposób możemy wspólnie wdrożyć zmiany w procesach, w organizacji, strukturach czy relacjach.