Po długim okresie dominacji nieco mechanicystycznego podejścia do działania w biznesie obecnie wiele firm, zwłaszcza tych prowadzonych przez kobiety, zwraca ponownie uwagę na znaczenie emocji i odczuwania w relacjach biznesowych. To elementy leżące w domenie niejako pozazmysłowej i dalekie od bardzo sztywnego, racjonalnego myślenia. Więź ze zwierzęciem, w tym z koniem, nie może opierać się przecież na prostych schematach albo kodach, jak np. ludzki język, zwłaszcza w jego pisanej formie. Właśnie dlatego nasza Kuźnia Talentów to szkolenia managerskie i inne w oparciu o zajęcia, w których asystują konie. Każdy, kto kiedykolwiek jeździł konno, ale również osoby mające do czynienia z różnymi przedstawicielami fauny, wiedzą jak ważny jest emocjonalny/instynktowny kontakt z nimi, aby wzajemne interakcje przebiegały bezpiecznie i satysfakcjonująco. Te, typowe dla komunikacji ze zwierzętami aspekty, nie są obce również ludziom, obok szeregu dodatkowych kompetencji przejawianych przez nasz gatunek. Warto zatem otworzyć się na nie i zadbać o ich rozwój.
zegar

Szkolenia kadry zarządzającej, jak i dla pracowników zespołowych

W przypadku kontaktu z końmi ogromną rolę odgrywa m.in. przywództwo. Jest tak zarówno wówczas, kiedy mamy do czynienia z jednym np. dosiadanym zwierzęciem, jak i z całym stadem. Dobry manager powinien potrafić wypracować zdolności przywódcze nie tylko na płaszczyźnie stricte werbalnej, ale również — właśnie tej instynktownej, nieuchwytnej. Powszechnie wiadomo, że mowa ciała i inne niewerbalne sygnały odgrywają w codziennej komunikacji znacznie większą rolę, niż komunikacja za pomocą słów. W przypadku relacji ze zwierzęciem — widać to po prostu jeszcze bardziej wyraźnie. W takich okolicznościach nie ma możliwości posłużenia się innymi środkami, niż intuicyjne wczucie się w potrzeby, czy też intencje takiego „interlokutora”. Właśnie dlatego szkolenia dla firm, a właściwie dla ich pracowników, w asyście koni mogą okazać się bardzo skuteczne, jeżeli chodzi o poprawę jakości wzajemnej współpracy, bez względu na to, czy w zakresie firmowej hierarchii, czy może pracowników równoległego szczebla.

1n
2n
tarcza

Intuicja a przywództwo

Te cechy nie zawsze wydają się być ze sobą blisko związane. Tymczasem bycie przywódcą w naszym patriarchalnym świecie często kojarzy się z takimi atrybutami jak siła, władza, dominacja itp. Jednocześnie łatwo jest zauważyć, że nie są to w tym zakresie zawsze cechy idealne i skuteczne, a kobiety-przywódczynie są coraz bardziej cenione w różnych dziedzinach. Intuicja, w zestawieniu z komunikacją i zrozumieniem może przynosić znacznie lepsze owoce, niż bardziej lub mniej bezpośredni przymus. Oczywiście, w firmie nadal są do wykonania pewne zadania, muszą być dokończone terminowo itp., jednak w interakcjach z końmi zauważycie m.in. to, że zmieniając metody zarządzania, można osiągać te same cele w sposób znacznie bardziej „miękki” i elastyczny, a ponadto — często osiągać je po prostu skuteczniej. Kameralne szkolenia dla managerów w towarzystwie koni pozwolą Wam zmienić dotychczasowe złe nawyki, pozostając przy tych dobrych, jakie wypracowaliście przez lata swojej kariery i wykształcić także te pozytywne — nowe.

koń

Wczuj się w konia albo
w pracownika

Empatia oraz intuicja to wyjątkowe narzędzia, jakimi posługujecie się (lub też nie) w codziennej pracy z ludźmi. Warsztaty z końmi pozwolą Wam wykształcić i wytrenować znacznie bardziej świadome operowanie tymi naturalnymi atrybutami, a następnie zaadaptować je do sytuacji biznesowych. Ponadto — na naszych szkoleniach dla firm skorzystacie również prywatnie. W końcu komunikacja/zarządzanie/sytuacje konfliktowe itp. mają miejsce nie tylko w warunkach typowo służbowych. Wiedza, intuicja i tzw. wyczucie udoskonalane na zajęciach w naszej stadninie sprawią, że będziecie posługiwać się nimi znacznie bardziej świadomie, płynnie, ale też naturalnie właściwie we wszystkich życiowych sytuacjach. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy zatem do kontaktu z nami przy ulicy Sezamkowej albo po prostu — telefonicznie bądź online, za pomocą specjalnego formularza lub mailem. Wszystkie potrzebne dane znajdziecie w zakładce „kontakt”.

3n